Poslanie školy

„Umenie je fikcia, ktorá nám umožňuje rozpoznať pravdu.“

Pablo Picasso

Naša škola je zaradená do siete škôl a školských zariadení MŠVVaŠ SR. Poskytuje umelecké vzdelávanie pre talentované deti, mládež a dospelých v prípravnom štúdiu, I. a II. stupni základného štúdia a štúdia pre dospelých v odboroch: hudobný, výtvarný, tanečný a literárno-dramatický.

• Zámer:

1. rozvinúť umelecký talent a estetické vnímanie
    2. individuálny prístup k žiakom
    3. viesť našich žiakov ku kvalitnej umeleckej prezentácii na verejnosti
    4. rozvíjať kreativitu, fantáziu a emocionálnu inteligenciu žiaka
    5. ponúkať orientáciu v umení a kultúre
    6. posilňovať úctu ku kultúrnym hodnotám
  • Prečo sa rozhodnúť štúdiu na našej škole?

1. vyučovanie prebieha na rôznych miestach, aby sme zabezpečili našim žiakom čo najkomfortnejšie vyučovacie hodiny (bez zbytočného cestovania, bez stresu z neznámeho školského prostredia, v rodinnej atmosfére)
    2. naši pedagógovia sú aktívni umelci
    3. našou prioritou je, aby naši žiaci získali dobré skúsenosti s umeleckým štúdiom
    4. zabezpečíme zážitkové učenie a umelecký oddych popri školských povinnostiach