Szilágyi Szilvia

Szilágyi Szilvia

Volám sa Szilvia Szilágyi. Narodila som sa 12.07.1990 v Leviciach. Po ukončení Základnej školy Gyulu Juhásza s VJM som pokračovala štúdium na Gymnáziu P. Czeglédiho RKC s VJM v Leviciach. Na druhom stupni som absolvovala zo spevu v ZUŠ Pála Kadosu v Leviciach.

V rokoch 2010 – 2014 som študovala hudbu na univerzite v Szombathely (HU). Získala som tu diplom z dirigovania (Bc.). Od septembra roku 2013 som bola prijatá na univerzitu v Győr (HU), kde som študovala v triede umelkyňe spevu Magdolna Szabó a získala som diplom v roku 2016 ako učiteľka klasického spevu (Mgr.). Počas týchto rokov som mala možnosť pracovať v národnom divadle v Győr. Spievala som v divadelnom zbore v diele Háry János od skladateľa Z. Kodálya (Režisér: Mihály Kerényi, dirigenti: Ádám Medveczky a István Silló).

V roku 2014 som ukončila kurz kostolného organistu. V rokoch 2010-2014 som viedla kostolný zbor v Kalnej nad Hronom. Od roku 2016 som učiteľka spevu, teórie, hry na klavíri a vediem detský spevácky zbor v SZUŠ Kataríny Pappovej. Súčasne zastupujem i kostolnú organistku v reformovanom kostole v meste Eszergom (Otrihom – HU).